AKTYWNOŚĆ - Przedszkole Ślimaczek w Zielonej Górze
+48 68 458 26 21 przedszkole@abcslimaczek.pl

AKTYWNOŚĆ

Aktywność w przedszkolu Ślimaczek

Aktywność ruchowa jest wpisana w działania dzieci każdego dnia. Wspomaga ona rozwój organizmu, stymuluje go, rozwija umiejętności, zwiększa odporność oraz przynosi ogólne odprężenie i radość. Spacery po okolicy, zabawy w jesiennych liściach, delikatny deszczyk, budowanie zamków z piasku, karmienie ptaków- te czynności nie są nam obce. Kierując się myślą Montessori, staramy się pokazywać dzieciom otaczający je świat oraz pragniemy obudzić w nich zainteresowanie rzeczywistością przyrodniczą. Dysponujemy dużym, częściowo zacienionym placem zabaw, dostosowanym do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym.

W naszym przedszkolu odbywają się także zajęcia gimnastyczne, taneczne oraz językowe. W starszych grupach uczestniczymy w kreatywnych zajęciach z klockami Lego Bricks4Kidz. Dla chętnych dzieci, w ramach dodatkowych zajęć, odbywa się także balet oraz Przedszkoliada.

Zgodnie z pedagogiką Marii Montessori staramy się stworzyć warunki sprzyjające wspólnej i zgodnej zabawie. Dotyczy to również nauki dzieci o zróżnicowanych możliwościach intelektualnych i fizycznych.