AKTYWNOŚĆ - Przedszkole Ślimaczek w Zielonej Górze
+48 68 458 26 21 przedszkole@abcslimaczek.pl

AKTYWNOŚĆ

Aktywność w przedszkolu Ślimaczek

Aktywność ruchowa jest wpisana w działania dzieci każdego dnia. Wspomaga ona rozwój organizmu, stymuluje go, rozwija umiejętności, zwiększa odporność oraz przynosi ogólne odprężenie i radość. Spacery po okolicy, zabawy w jesiennych liściach, delikatny deszczyk, budowanie zamków z piasku, karmienie ptaków- te czynności nie są nam obce. Kierując się myślą Montessori, staramy się pokazywać dzieciom otaczający je świat oraz pragniemy obudzić w nich zainteresowanie rzeczywistością przyrodniczą. Dysponujemy dużym, częściowo zacienionym placem zabaw, dostosowanym do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym.

W naszym przedszkolu odbywają się także zajęcia gimnastyczne, taneczne oraz językowe. W starszych grupach uczestniczymy w kreatywnych zajęciach matematyczno-badawczych. Dla chętnych dzieci, w ramach dodatkowych zajęć, odbywa się także balet oraz Przedszkoliada.

Wiemy, jak ważny jest rozwój emocjonalny i społeczny- w związku z tym, każdego dnia, dzieci uczestniczą w zabawach integracyjnych. Cyklicznie organizujemy także warsztaty z psychologiem, na których dzieci uczą się rozpoznawać i nazywać swoje emocje i uczucia.

Nasze Przedszkolaki wspólnie prowadzą ogródek warzywno-owocowy, który systematycznie pielęgnują i dbają o porządek wokół niego. Uczymy się w ten sposób obcowania z przyrodą oraz zauważamy, jaki wpływ na rośliny, mają nasze działania. Latem zbieramy poziomki i truskawki, a do kanapek dodajemy świeże pomidory i ogórki.

Zgodnie z pedagogiką Marii Montessori staramy się stworzyć warunki sprzyjające wspólnej i zgodnej zabawie. Dotyczy to również nauki dzieci o zróżnicowanych możliwościach intelektualnych i fizycznych.