Jak przygotować dziecko - Przedszkole Ślimaczek w Zielonej Górze
+48 68 458 26 21 przedszkole@abcslimaczek.pl

Jak przygotować dziecko

Jak przygotować dziecko?

Dla niektórych rodziców posłanie dziecka do przedszkola to przykra konieczność, dla innych chęć wspomagania jego rozwoju i umożliwienia mu kontaktu z innymi rówieśnikami.
Rozumiemy i szanujemy każdą z tych sytuacji. Przede wszystkim w naszym przedszkolu rozumiemy, że dla rodziców rozstanie z dzieckiem to bardzo trudne i stresujące wydarzenie. Proponujemy dni adaptacyjne, w których opiekun może przebywać na terenie przedszkola razem ze swoim dzieckiem.

Wprowadziliśmy też kilka zasad, które mamy nadzieję ułatwią ten trudny początek:

Rodzic może wejść z dzieckiem do sali

W naszym przedszkolu proces adaptacji będzie trwał tyle, ile będzie potrzebowało tego dziecko i jego rodzice. Decyzję o pozostawianiu dziecka będziemy podejmować wspólnie. Doświadczony pedagog doradzi kiedy jest ten moment, w którym rodzic powinien już opuścić salę. Pamiętajmy, nic na siłę.

Bezpieczeństwo

Wielu rodziców obawia się, czy w przedszkolu jego dziecko będzie bezpieczne. Aby Państwa uspokoić i zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, każda z osób pracujących w naszym przedszkolu jest przeszkolona z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jest to kurs całodniowy, który prowadzony jest przez ratowników medycznych z wieloletnim doświadczeniem.

Kontakt z kadrą i dyrekcją

Jesteśmy dla Was, a w szczególności dla Waszych dzieci. Gwarantujemy, że nasze drzwi są zawsze otwarte. Mogą Państwo przyjść do nas z każdym, z pozoru błahym problemem. Jesteśmy otwarci na sugestie i uwagi rodziców. Raz w miesiącu jesteśmy do Państwa dyspozycji podczas indywidualnych konsultacji.

Uśmiech. 
Wszyscy powinniśmy o nim pamiętać. Dobre nastawienie to połowa sukcesu.

Przedszkole ślimaczek logo