Zajęcia cykliczne - Przedszkole Ślimaczek w Zielonej Górze
+48 68 458 26 21 przedszkole@abcslimaczek.pl

Zajęcia cykliczne


Zajęcia adaptacyjne


W naszym przedszkolu prowadzimy nieodpłatne zajęcia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków. Dzieci przychodzą w towarzystwie mamy lub taty, czasem innych członków rodziny. Zajęcia odbywają się w środy od 16:00 do 17:00.
Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu od marca do czerwca 2019 r. zgodnie z podanym poniżej harmonogramem.
W drugiej połowie sierpnia 2019 r. proponujemy jeszcze dwa zajęcia przypominające /21 i 28.08.2019 r./


Harmonogram zajęć:

13 i 27.03.2019
10 i 24.04.2019
8 i 22.05.2019
5.06.2019
21 i 28.08.2019

Na zajęcia należy przynieść ze sobą obuwie zmienne dla siebie i dziecka.


Podczas pierwszych spotkań, dzieci mogą zająć się tym, na co mają ochotę. Po jakimś czasie organizujemy wspólne zabawy- udział w nich jest dobrowolny. Na ogół dzieci chętnie z nich korzystają w towarzystwie osób im bliskich. Po wspólnych zabawach, ponownie są zabawy dowolne. Gdy dzieci się bawią, rozmawiamy z ich opiekunami, odpowiadamy na pytania.


Po jakimś  czasie,  staramy się, żeby dzieci brały udział w zajęciach  już same, podczas gdy ich opiekunowie pozostają jeszcze w sali, a w ostatnim miesiącu zajęć, dzieci pozostają już tylko pod opieką  nauczycielek. Rodzice czekają w szatni lub w jednej z sal zabaw.


Proponowane zajęcia były już przez nas prowadzone i świetnie się sprawdziły, pomagając dziecku i Jego rodzicom w procesie adaptacji do warunków przedszkola. W większości przypadków udawało się pozostawiać dzieci coraz dłużej w sali, pod opieką nauczycielki. Większość z dzieci uczęszczających na zajęcia adaptacyjne pozostaje naszymi przedszkolakami od wrześniu. To dla nas najlepsza rekomendacja!


Kolejna, dziewiąta już edycja zajęć adaptacyjnych, to propozycja dla tych dzieci i ich rodziców, którzy chcą zapisać swoje pociechy do Ślimaczka od września 2019 r. Zapraszamy również tych z Państwa, którzy wybrali inne przedszkole. Niż nasze. Dzieci uczęszczające na nasze zajęcia mają pierwszeństwo w przyjęciach do naszego Przedszkola.

Zapraszamy Ciebie i Twoje dziecko

Przedszkole ślimaczek logo